Μεγάλη γιορτή σήμερα για τον δήμο Λατσιών, αφού η ενορία του Αγίου Γεωργίου – η παλαιότερη στον δήμο μας – γιορτάζει την γιορτή του Αγίου Γεωργίου του σπόρου. Ξυπνούν μνήμες της καταγωγής των πρώτων κατοίκων του δήμου, μικρού χωριού κάποτε, όπου η κύρια ενασχόληση με την γεωργία ήταν στο επίκεντρο της ζωής.
Δείτε το ντοκιμαντέρ “Η ιστορία δύο πόλεων”, παραγωγής Unitrust Media για το Latsia TV, όπου καταγράφεται η ιστορική εξέλιξη των Λατσιών.
ΜΕΡΟΣ 1ον
ΜΕΡΟΣ 2ον
Μέρος 3ον