Με την διεξαγωγή 6 αγώνων σήμερα (12/11) και 2 αγώνων αύριο, συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας όπου φθάσαμε ήδη στην 9η αγωνιστική. Εκτός έδρας αποστολή για την πρωτοπόρο του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας ομάδα της Ξυλοτύμπου. Στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής θα φιλοξενηθεί από την ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα Λειβαδιών.
Η ΜΕΑΠ θα αντιμετωπίσει τον Χαλκάνορα στο γειτονικό ντέρμπι, εκτός έδρας αποστολή για τον ΠΟ Ορμήδειας με αντίπαλο το Διγενή Ακρίτα Μόρφου. Ο Εθνικός Λατσιών υποδέχεται στην έδρα του τον Ηρακλή Γερολάκκου και η νίκη αποτελεί μονόδρομο για να επανέλθει στις επιτυχίες. Οι υπόλοιπο αγώνες:
9η Αγωνιστική | |||||
---|---|---|---|---|---|
Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016 | |||||
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ | 14:30 | ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ | |||
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ | 14:30 | ΟΛΥΜΠΙΑΣΛΥΜΠΙΩΝ | |||
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ | 14:30 | ΠΕΓΕΙΑ 2014 | |||
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ | 14:30 | Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 | |||
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ | 14:30 | ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ | |||
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ | 14:30 | ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ | |||
Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016 | |||||
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ | 14:30 | Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ | |||
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ | 14:30 | ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ |
Η βαθμολογία έχει ως ακολούθως:
Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας 16/17 – Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας 16/17 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
*Ο αγώνας Ε.Ν.Υ. Διγενής Ύψωνα – ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου (17/09/2016) κατακυρώθηκε με τέρματα 3-0 υπέρ της ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου, κατόπιν απόφασης της Δικαστικής Επιτροπής.