Ισόπαλος 0-0 εξήλθε ο Εθνικός Λατσιών με την ΑΠΕΠ στην Κυπερούντα, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ κατηγορίας. Ένα αποτέλεσμα που θεωρείται επιτυχία λαμβάνοντας υπόψιν τις ιδιάζουσες περιστάσεις του αγώνα.
Σε δηλώσεις του γενικού αρχηγού του ποδοσφαιρικού τμήματος Σάββα Ττίκκου στο Latsia.TV, εξέφρασε την ικανοποίηση του από το αποτέλεσμα και εξήγησε γιατί: “Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν αγωνίστηκε κανένας από τους 4 ξένους της ομάδας και η ενδεκάδα περιελάμβανε 3 νεαρούς ποδοσφαιριστές που προωθήθηκαν από την εφηβική ομάδα. Κέρδος θεωρώ την εξαιρετική απόδοση του νεαρού Γεωργίου που μας χαροποίησε ιδιαίτερα. Επ’ ευκαιρίας θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση της ΑΠΕΠ για την φιλοξενία και για την προσπάθεια αποκατάστασης των σχέσεωντ ων δύο σωματείων και επίλυση των μικροπαρεξηγήσεων του παρελθόντος”.
Στους άλλους αγώνες είχαμε τα εξής αποτελέσματα:
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αγώνα Ηρακλής Γερολάκκου – ΜΕΑΠ, παιχνίδι που αρχίζει στις 2.30.
Η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής
Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας 16/17 – Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας 16/17 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
*Ο αγώνας Ε.Ν.Υ. Διγενής Ύψωνα – ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου (17/09/2016) κατακυρώθηκε με τέρματα 3-0 υπέρ της ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου, κατόπιν απόφασης της Δικαστικής Επιτροπής.