Με τον ερχομό των γιορτών, ο Δήμος Γερίου ετοιμάζεται να φωτίσει τις νύχτες του με ένα εκθαμβωτικό Χριστουγεννιάτικο γλέντι που θα συνδυάζει το φως των διακοσμητικών λαμπιών με τις γλυκές νότες της μουσικής.
Το κεντρικό γεγονός της φετινής γιορτινής περιόδου θα είναι η Χριστουγεννιάτικη Φωταγώγηση που θα λάβει χώρα με τη συμμετοχή της δημοτικής χορωδίας Γερίου, υπό τη διεύθυνση της Χριστίνας Σιοκούρου και με τη συνοδεία της πιανίστριας Μαριλένας Βωβίδου.
Το πρόγραμμα υπόσχεται να προσφέρει στους επισκέπτες μια μοναδική εμπειρία, συνδυάζοντας την εκλεπτυσμένη μουσική εκτέλεση με τον μαγευτικό φωτισμό που θα καλύψει την κεντρική πλατεία της πόλης.
Η δημοτική χορωδία Γερίου, αποτελούμενη από εξαιρετικά ταλαντούχους καλλιτέχνες, θα προσφέρει ένα ποικίλο πρόγραμμα που θα περιλαμβάνει χριστουγεννιάτικα κλασικά, παραδοσιακά κομμάτια, αλλά και σύγχρονες μελωδίες που θα αναδείξουν την πολυμορφία της μουσικής τους έκφρασης.
Η εκδήλωση δεν θα περιορίζεται μόνο στη μουσική αλλά θα συνοδεύεται από την απολαυστική γεύση κάστανων και κρασιού, προσφέροντας ένα ζεστό και φιλόξενο περιβάλλον.
Η Χριστουγεννιάτικη Φωταγώγηση στο Δήμο Γερίου αναμένεται να αποτελέσει μια αξέχαστη εμπειρία για όλους όσους θα παρευρεθούν, σφραγίζοντας με λάμψη τις καρδιές των ανθρώπων και φωτίζοντας τον δρόμο για μια εορταστική περίοδο γεμάτη χαρά και αγάπη.
Μη χάσετε αυτό το μοναδικό γεγονός που θα σας μεταφέρει στη μαγεία των Χριστουγέννων!