Η Ιερά Μητρόπολη Ταμασού και Ορεινής σε συνεργασία με τον Δήμο Λατσιών διοργανώνουν μια μαγική Χριστουγεννιάτικη Συναυλία, που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου, στις 19:30, στον Προαύλιο χώρο της Ιεράς Μητροπόλεως Ταμασού και Ορεινής.
Στη συναυλία θα συμμετέχουν η Φιλαρμονική Ορχήστρα Ταμασού και Ορεινής, προσφέροντας μια μοναδική μουσική εμπειρία με κλασικά και παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα κομμάτια. Η Φιλαρμονική Ανοικτού Σχολείου Δήμου Λατσιών θα προσθέσει τον δικό της χαρακτήρα με εκπληκτικές μελωδίες, ενώ η Παιδική Χορωδία Δήμου Λατσιών θα φέρει τον νεανικό και αθώο ήχο των παιδικών φωνών.
Είναι μια ευκαιρία για την τοπική κοινότητα να συγκεντρωθεί και να μοιραστεί τη χαρά των γιορτών παρέα με την μουσική. Οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν το πνεύμα των Χριστουγέννων σε έναν πανέμορφο περιβάλλον.
Η είσοδος είναι ελεύθερη, και όλοι είναι καλεσμένοι να παραβρεθούν σε αυτήν τη γιορτινή εκδήλωση που υπόσχεται να προσφέρει στιγμές μαγείας και χαράς.
Σας περιμένουμε όλους για να μοιραστούμε αυτήν την όμορφη στιγμή των Χριστουγέννων με μουσική και χαρά!